עורך דין ליקויי בניה בחיפה- כל מה שרציתם לדעת על ליקויי בניה/ מאת עו"ד חגי אורגד

 

רכשתם דירה בשעה טובה ומוצלחת, אתם מאושרים ששפר עליכם מזלכם וסוף סוף יש לכם דירה משלכם- בבעלותכם. האם בזה נפתרו כל בעיותכם? ייתכן שהבעיות רק החלו.

שימו לב לנתון המדהים הבא, לאחרונה התפרסם מחקר מטעם חוקרים בטכניון אשר ממנו עולה תמונה עגומה לפיו ב- 100% מהדירות החדשות קיימים ליקויי בנייה. ב-100%!

ברי כי ישנם ליקויי בניה קלים וכי ישנם ליקויי בניה חמורים ויש להבחין ביניהם.

משכך, יחיד או משפחה שרכשו דירה בעלת ליקויי בניה ראוי שייפנו להתייעצות עם עורך דין ליקויי בניה בחיפה, אשר יוביל הגשת תביעה לבית המשפט  בעניין ליקויי בנייה.

על פי רוב עורך דין ליקויי בניה בחיפה, ימצא עת הוא מבצע את מלאכתו המשפטית, כי הקבלן אשר ביצע את פרוייקט הבניה "רווי הליקויים"  העסיק עובדים שאינם מוכשרים לכך, נהג ברשלנות ובשרלטנות, לא הנהיג פיקוח ראוי על עבודות הבניה, "חסך" בחומרים, היינו הפחית בכמות הברזל הדרושה, הבטון לא היה באמות המידה התקינות ועוד כהנה וכהנה רשלנויות כיד "הדמיון הטובה", כל  אלה גרמו למכלול ליקויי בניה אשר פגעו בביתכם ובזכותכם לרכוש בית ראוי ולהפיק ממנו הנאה.

בבוא אדם שרכש דירה ה"סובלת" ממכלול ליקויי בניה להתייעץ עם עורך דין ליקויי בניה בחיפה על מנת שזה יטפל בתיקו ויגיש כראוי תביעה לבית המשפט, עליו לפרט בפני עורך דין ליקויי בניה בחיפה את טענותיו ולפרוש בפניו "תמונה רחבה" המשקפת את מכלול העובדות. אולם לא די בכך, שכן יהא על עורך דין ליקויי בניה בחיפה לדאוג לקיום חוות דעת מומחה.

חשוב שנבין, כי ישנם ליקויי בניה קיימים או כאלה שטרם התגבשו, אשר "עין" שאינה מקצועית אינה יכולה לראות ולהבחין, כאשר מהנדס מומחה יוכל לראות ולהבחין את  כל ליקויי הבניה באופן מקצועי,  להעריך את חומרתם ולאמוד את העלות הכספית לצורך תיקונים.

כולנו מבינים, שסוגיית ליקויי בניה הינה מכת מדינה ורעה חולה שפושה בחברתינו, כזו שמנפצת חלומם של רבים (רבים מאוד) לרכוש את בית חלומותיהם, לדאבון לב לעיתים החלום הופך לסיוט.

משרדינו נתקל במקרים רבים בהם ליקויי הבניה היו קלים, כגון: אסלה שאיננה תקינה, ברז דולף, בעיות חשמל קלות. ברם, לעתים רבות משרדינו נתקל במכלול ליקויי בניה ברמת חומרה קשה לרבות מרצפות שבורות, נזילות חמורות, לחץ מים חלש בצנרת, צחנה וריחות ואף קריסה של מרפסות.

לצערנו, קבלנים רבים אשר אינם מקצועיים דיים, או שמא מטרתם היא לחסוך "על גב" הרוכשים, בונים בחומרים שאינם איכותיים או בכמויות לא נכונות וכן מעסיקים כח אדם לא מיומן, אלה גורמים למכלול ליקויי בניה חמורים,  אלה ועוד הפכו לצערנו לסטנדרט לא מחמיא.

ראו לענייננו פסק דין ע"א 8124/00 קניונים נכסים ובנין בע"מ נ' בני יעקב נדל"ן בע"מ, שם נפסק בזו הלשון:

"נדרשת ידיעה קונקרטית על פגם או פגמים ספציפיים. בהקשר הנוכחי, ידיעה על ליקוי או פגם דורשת להכיר לא רק את מצב הדירה אלא גם את הנורמות החלות על בנייתה. על כן, עצם העובדה שהקונה ראה את הדירה לפני קנייתה אינה פוטרת את המוכר מאחריותו לכך שהדירה נבנתה שלא בהתאם לתקנים החקוקים הרלוונטיים".

עורך דין ליקויי בניה בחיפה, מחויב לבחון את מכלול העובדות בתיק הנדון בטרם הוא נוקט בפעולה משפטית כזו או אחרת ובטרם הוא מגיש תביעה. על עורך דין ליקויי בניה בחיפה, לתכנן היטב את מהלכיו בתיק ליקויי בניה על מנת להביא את הלקוח לתוצאה הרצויה ולמיצוי זכויות מקסימאלי. עורך ליקויי בניה בחיפה אשר יתכנן את ניהול התיק באופן לקוי, או גרוע מכך לא יתכנן את ניהול התיק כלל, עלול לגרום ללקוחותיו נזקים קשים ביותר ולעיתים בלתי הפיכים. לפיכך, בתיקים מורכבים מעין אלה בעניין ליקויי בניה אין מקום לחובבנים, אלה יש לבחור עורך דין ליקויי בניה בחיפה אשר מתמחה בתחום המקרקעין ובקיא בעיקר בתחום ליקויי הבניה על מנת להצליח בניהול התיק ולהגיע לתוצאות הרצויות ללקוח.

על עורך דין ליקויי בניה בחיפה לשלב בעבודתו מהנדס בניין מומחה אשר ייתן את חוות דעתו המקצועית, באשר להיקפי ליקויי הבניה, חומרתם ואומדן כספי לשם תיקונם.

משרדינו עובד עם מהנדסי בניין מומחים  מהשורה הראשונה, בעלי ניסיון רב במתן חוות דעת ומתן עדות בבית המשפט.

אשר על כן, עת אנו עומדים בפני הגשת תביעה בעניין ליקויי בניה, יש לבחור עורך דין ליקויי בניה בחיפה, אשר יודע היטב את מלאכתו, בקיא בתחום המקרקעין ובדגש על תביעות ייחודיות מסוג ליקויי בנייה, אשר מצוי בפרטי החקיקה והפסיקה העניפה והמעודכנת ביותר, הכל על מנת לזכות בתביעה כנגד מי שעשה לנו עוול וניפץ לנו את החלום לרכוש את בית חלומותינו.

קראו מאמרים מעניינים נוספים בנושאים-

הקליקו כאן וקראו אודות אחריות קבלן לדירה חדשה

עורך דין מקרקעין בקריית ביאליק

מאמר בנושא חמישה כללי חובה שחייבים לדעת ברכישת דירה מכונס נכסים

עורך דין נדל"ן בקריות

חוזה למכירת דירה

לקויי בניה 

אולי תרצו לקרוא מאמר מעניין בנושא תביעה אזרחית נגררת לפלילים

 

הבהרות משפטיות-

ברי כי האמור במאמר זה לעיל, מהווה אך ורק  סקירה כללית בלבד של נושא ליקויי בניה ולחלוטין אינו ממצה  את מכלול ההיבטים הסבוכים אשר רלוונטיים לנושא עורך דין ליקויי בניה בחיפה בפרט ולדיני המקרקעין בכלל.

לכן, ברי כי אין לראות בתוכן המאמר או במה שאינו מופיע בו כייעוץ משפטי, והוא אינו מתיימר בשום פנים להוות תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, מאמרנו דלעיל  אינו מהווה כלל ועיקר הצעה לנקיטה ו/או לאי נקיטה פעולות ו/או הליכים כאלה ואחרים. כותב המאמר אינו אחראי בשום אופן, לא   באופן עקיף ולא באופן   ישיר לכל פעולה ו/או אי פעולה ו/או הליך  שיינקטו ו/או שלא יינקטו   כתוצאה מקריאת המאמר. קריאת המאמר בסוגיית ליקויי בניה כפופה לקריאה וקבלת תנאי השימוש באתר משרד עורך דין חגי אורגד, זאת מבלי לגרוע בהבהרות המשפטיות המצויינות לעיל ולהלן.

אשר על כן, עקב הסוגיות הסבוכות העומדות על הפרק עת מתעוררת סוגיה משפטית בעניין ליקויי בניה, יש לפנות בראשית הדרך לעורך דין המתמחה בתחום ליקויי בניה והמקרקעין והיודע היטב את מלאכתו, על מנת שמלאכה זו ותוצאותיה תוביל את הצדדים לחוף מבטחים בסיומה בתיקים רגישים כגון אלה העוסקים בנושא ליקויי בניה.