נוטריון בקריות

נוטריון בקריות – עו"ד חגי אורגד

לא אחת אנו נתקלים בצורך לאימות חתימה או בצורך בגין העתק או אישור נכונות תרגום או שמא קבלת תעודת חיים, אישור צוואה או אישור הסכם ממון שנכרת טרם הנישואין.

  1. בכל מקרה בו ניטול הלוואת משכנתא מהבנק הרי שיתעורר הצורך לאמת את מסמכי הבנק באימות נוטריוני וכי לא ניתן להסתפק בעורך דין בלבד, שכן על נוטריון בקריות לבצע את מלאכתו המשפטית-נוטריונית נאמנה ובאופן מדויק על מנת שהאישור המתבקש על ידי לקוח המשרד יערך באופן נכון הן מההיבט המשפטי והן מההיבט הנוטריוני.
  2. חובתו של נוטריון בקריות הינה חובה מן המעלה הראשונה, שכן אישור נוטריוני לקוי חלילה עלול לפגוע לעיתים בשרשרת עסקאות או שמא לגרום לנזקים עצומים באם האישור הנוטריוני אינו עומד בדרישות החוק והתקנות.
  3. חשוב להזכיר, עת אנו ניגשים בפני נוטריון בקריות יש לעשות כן אל מול משרד מנוסה, בעל ותק ומוניטין על מנת להביא את הלקוח לחוף מבטחים תוך הבנת משמעות וחשיבות המסמך הנוטריוני שנערך.
  4. ישנה משמעות גדולה מאוד לניסיון בתחום עריכת הדין בכלל ובתחום עיסוק נוטריון בקריות בפרט, ניסיון אשר לעיתים רבות עושה את ההבדל ומשרת את הלקוח בהתאם לצרכיו.
  5. משרדינו מוסמך לפעול במתכונת נוטריון בקריות והוא פועל על פי כל דין ובהתאם לחוק הנוטריונים, תשל"ו-1976 וכן בהתאם לתקנות הנוטריונים, תשל"ז-1977 ובכפוף לפסיקה הנוהגת בתחום רחב זה, כך שבפניתכם למשרדינו אשר מתפקד כמשרד נוטריון בקריות בעל וותק הנכם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי המסמכים הנוטריונים אשר יונפקו לכם על ידי נוטריון בקריות יעמדו בדרישות תקנות הנוטריונים וכן בדרישות חוק הנוטריונים, ובכך תבטיחו כי מבוקשכם הושג.
  6. משרדינו מנפיק אישורים נוטריונים תוך הקפדה יתרה על דיוק בפרטים, בקיאות וידע בתחום סבוך זה תוך השתתפות שוטפת בהשתלמויות ובהכשרות מקצועיות משפטיות נוטריוניות מתאימות.
  7. כל אלה עומדים לרשות הלקוח אשר יפנה למשרדנו אשר פועל במתכונת נוטריון בקריות.

סיכום–

אכן נושא נוטריון בקריות הינו עניין סבוך ורווי פרטים ומכשולים. בהינתן מצב זה, הרי שכאן בהחלט זה לא המקום "לקיצורי דרך", שכן קיצורי דרך עלולים להביא את הצד "המקצר" לאבדון. הסיבות לכך הן ברורות ופשוטות כאחד, שהרי נזקים כלכליים שעלולים להיגרם למי מהצדדים בענייני מסמכים נוטריוניים, הנעשים באופן לא מקצועי ולא רציני הם נזקים עצומים אשר להם השלכות קשות ביותר.

אין משמעות הדבר כי יש להימנע מעריכת מסמכים נוטריונים, אלא יש לעשות זאת באופן מקצועי, זהיר ונכון. הדבר דומה בדיוק נמרץ לנהיגה במכונית, שימוש מושכל ונבון יוביל אותנו ליעד- מחוז חפצינו בשלום ובבטחה, ואילו שימוש רשלני ולא זהיר במכונית יוביל אותנו לתאונה מחרידה אשר תוצאותיה ברורות ומיותר לפרטן. כאשר עסקינן בנושא נוטריון בקריות יש להקפיד הקפד היטב על מכלול הפרטים וביצוע משפטי ומקצועי של עריכת מסמכים נוטריונים, לכן ישנה חשיבות עליונה לכך שיערכו מסמכים נוטריוניים בידי משרד ותיק אשר עוסק אף בתחום נוטריון בקריות .

הבהרות משפטיות–

יצוין, כי האמור במאמר זה לעיל בנושא נוטריון בקריות אינו אלא סקירה כללית בלבד של נושא נוטריון בקריות ובוודאי אינו ממצה את מכלול ההיבטים הסבוכים אשר רלוונטיים לעניין נוטריון בקריות .

אין לראות בתוכן המאמר או במה שאינו מופיע בו כייעוץ משפטי, ותוכנו או אי תוכנו אינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ משפטי. כמו כן, מאמר זה אינו מהווה כלל ועיקר הצעה לנקיטה ו/או לאי נקיטה פעולות ו/או צעדים ו/או הליכים כאלה ואחרים. כותב המאמר אינו אחראי באופן עקיף או ישיר לכל פעולה ו/או אי פעולה שתינקט כתוצאה מקריאת המאמר.

אשר על כן, עקב הסוגיות הסבוכות שעומדות על הפרק עת ביצוע מסמכים נוטריוניים על ידי נוטריון בקריות יש לפנות בראשית הדרך לעורך דין וכן נוטריון בקריות המומחה בתחום והיודע היטב את מלאכתו, על מנת שמלאכה זו ותוצאותיה תבוצע באופן משפטי-מקצועי ונבון.

אודות כותב המאמר-

כותב המאמר הינו עורך הדין וכן נוטריון בקריות חגי אורגד, אשר מצוי, בקיא בתחום המסמכים הנוטריוניים ומעורה בפרטיו. עורך הדין חגי אורגד הינו בעל תואר L.L.B במשפטים, אשר לפני שנים רבות סיים את לימודיו האקדמיים בהצטיינות יתרה והוסמך כעורך דין.

עורך הדין וכן נוטריון בקריות חגי אורגד, מלווה ומטפל מזה שנים תיקים מורכבים ביותר העוסקים בתחומי משפט שונים, ללא פשרות, בהצלחה ובכשרון רב לשביעות רצון לקוחותיו המלאה.

לא כל עורך דין הינו נוטריון, אם הנכם תושבי הקריות, וזקוקים לפעול או לערוך מסמך על ידי נוטריון בקריות, אתם חייבים לוודא כי עורך הדין  אשר את שרותיו אתם שוכרים, הוא אכן נוטריון ולא נושא בתואר עורך דין בלבד. תפקיד נוטריון בקריות הינו בעל משמעות רבה בעת הטיפול המדוקדק אליו הם נדרשים. נטילת משכנתא מן הבנק, לקבל ולאשר תצהיר והצהרה נוספת, לאמת חתימה על מסמך, לאשר כי האדם המדובר אכן נמצא בין החיים ועוד פעולות נוספות רבות משקל, הם מענייני מטלותיו של נוטריון בקריות. משרדו של עורך הדין ונוטריון חגי אורגד, הינו משרד עורכי דין הפועל מזה שנים רבות למען קהל לקוחותיו בתיקים רבים ומורכבים המצריכים שמירת סודיות ואתיקה מקצועית מוחלטת.

כיצד למצוא נוטריון בקריות?

על פי אופן האתיקה המוסרית המאופיינת לנוטריון , הינו כפוף לכמה כללים משמעותיים ביותר אשר אין על נוטריון בקריות לפסוח על אף אחד מן הכללים הללו, שאם כן יעשה כך חלילה, עלול הוא לפגוע בתוצאות ההמשך של העניין המדובר. על כן בין היתר נוטריון בקריות, עליו להיות הגון, מקצועי, ונאמן ללקוחותיו בין שאר כללי אתיקה נוספים. מה עוד רצוי לדעת על אופן ניהול תקין של נוטריון בקריות, לפניכם:

  • עיסוקו של עורך דין המשמש גם כנוטריון מוסדר בחוק נוטריונים משנת- 1976המתייחס בסעיפים השונים על סמכויות הנוטריון, כיצד על נוטריון לפעול לצד התנאים הקיימים והדרכים העומדים לרשות לפעול בעניין, אתיקה מקצועית, תוצאות פעילות נוטריונית ועוד רשמים נוספים הנוגעים לאופן פעילותו של נוטריון
  • אף אופן חתימת מסמך נוטריוני הינה בעלת משמעות רבה , כאשר על חתימת אישור נוטריוני יעשה בחותמת לחץ העשויה מתכת עליו מוטבע שמו וחתימתו של עורך הדין הנוטריון. חתימת הנוטריון תעשה בשפה העברית וכן יחד אתה בשפה האנגלית או הצרפתית או הערבית. כל הגיליונות הנוטריונים שטופלו בידי נוטריון, נקשרים בסרט אדום המחוברים יחדיו אל תו אדום המוטבעים בחותמתו של הנוטריון שטיפל בכל אותם מסמכים
  • כאמור תפקידו של נוטריון כפוף לכללי אתיקה שאל לו לעבור על אחד מן הכללים האלו, שאם כן עלול נוטריון למצוא עצמו בשיפוט משמעתי בבית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין, שאם ימצא כי לא נהג על פי כללי האתיקה האמורים עלולים לשלול ממנו את רישיונו כנוטריון. על כן ישנה חשיבות רבה ביותר תוך שימת לב מדוקדקת בהם חייב לפעול נוטריון

סיכום דבר

בכדי לשמש נוטריון בקריות, על הנוטריון להיות בעל עבר משפטי עשיר של לפחות 10  שנים בהם כיהן כעורך דין מן המניין. כמו כן מחויב נוטריון בקריות להיות ללא רבב של עבירות שיש בהם קלון, וכמו כן עליו להיות כפוף באופן בלתי יוצא מן הכלל באשר לכללי אתיקה אליהם הוא מחויב. נוטריון מקצועי בקריות מחויב  לעבור על כל מסמך נוטריוני המצוי בידיו באופן מדוקדק ובעיון רב, כמו כן עליו לשמור כל אותם מסמכים נוטריונים בארכיון. עורך הדין ונוטריון חגי אורגד הינו משמש כנוטריון מזה שנים רבות בתיקים רבים וסבוכים  בדיני משפט שונים. מוזמנים לפנות כבר כעת אל עורך הדין ונוטריון חגי אורגד לפגישת יעוץ טרום נקיטת הליכים.

לקביעת פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם